Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 08:30–17:00

Сб,Нд: Вихідні

0
Мій кошик

Електромагнітні клапани (електроклапани)

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Електромагнітні (соленоїдні) клапани

Електроклапан (соленоїдний клапан) – запірно-регулююча арматура, що встановлюється на трубопроводи різного призначення. Функції приводного механізму цього пристрою виконує електрична котушка. Виріб призначений для магістралей, де рух робочого середовища всередині труби відбувається автоматично. Встановлюється на трубопроводи гідравлічних, пневматичних систем.

Спрацьовує такий клапан дистанційно, коли оператор натискає на кнопку. Процес відбувається й автоматично при отриманні спеціального сигналу від контролера, запрограмованого на певний алгоритм роботи. Призначення пристрою полягає у відкритті або перекритті робочого середовища (наприклад, газ, рідина), коли це потрібно.

Особливості конструкції

Соленоїдний клапан отримав таку назву, тому що у ньому присутні соленоїди (електричні магніти). Відкриття та закриття клапана відбувається шляхом подачі напруги на нього. За принципом роботи електроклапан нагадує звичайний вентиль. Головна відмінність у тому, що запірним механізмом у ньому керує індукційна котушка. Сама конструкція складається з кількох важливих вузлів.

Цільнолитий корпус пристрою виготовляється з латуні, алюмінію, пластику, нержавіючої сталі. Залежно від матеріалу він здатний витримувати тиск до 100 бар. Робочий температурний діапазон доволі широкий — від -40 до +180. Під відповідний тип субстрату чи рідини, що протікає трубою, підбирається мембрана. Привідний механізм з сердечником з'єднується за допомогою плунжера.

За передачу кінетичної енергії до плунжера мембрани відповідає шток. Він виконує роль передавального елемента. Соленоїд, через використання якого клапан отримав таку назву, є котушкою з електротехнічної міді або емальованого дроту. Усередині електромагнітного клапана немає жодних датчиків. Він призначений лише для регулювання чи зупинки потоку робочого середовища. Для автоматизації процесів знадобиться зовнішнє вимірювальне обладнання.

Наприклад, цей тип запірної арматури добре працює у зв'язці з датчиком протікання та контролером. Якщо буде порушена герметичність трубопроводу, з'явиться протікання, контролер передасть соленоїдному клапану відповідну команду. У результаті потік буде перекрито.

Принцип дії

Мідна індукційна котушка знаходиться всередині запірного механізму у герметичному корпусі, надійно захищеному від води. Коли під впливом мембрани та штока висувається соленоїд, канал робочої речовини відкривається або закривається. Клапан належить до енергонезалежної арматури. Його підключають до електрики за допомогою клем на корпусі.

Коли пристрій знеструмлено, вентиль повністю відкриває канал струму чи перекриває його. При отриманні котушкою напруги сердечник та шток зміщуються. Внаслідок цього поперечний переріз протоки стає більшим або меншим. Рух штока відбувається внаслідок електромагнітної індукції. Її напрямок і сила бувають різними залежно від показників напруги. Таким чином і зміщується запірний елемент, а також змінюється прохідний переріз.

Залежно від принципу роботи соленоїдні клапани поділяються на три типи.

Прямої дії

У цих моделях отвір відкривається або закривається шляхом переміщення плунжера з прокладкою. Такі клапани дуже прості за своєю будовою та застосуванням. Вони герметичні, надійні. Якщо використовувати їх для трубопроводів, де тече рідина під великим тиском, тоді знадобиться потужна котушка. Вона споживатиме більше електрики, збільшить будівельну висоту обладнання.

Непрямої дії

У таких моделях притискання замикального механізму до сідла відбувається, коли тиск на вхідному та вихідному патрубку відрізняється. При появі на котушці електричного поля канал, що скидає, відкривається. Це призводить до зниження тиску на мембрану та вона виштовхується з сідла. Клапан відчиняється.

По ньому речовина, що знаходиться у трубі, потрапляє у верхню частину магістралі. Коли соленоїд більше не отримує струму, канал для скидання закривається. Тиск під мембраною знижується, а високий зверху знову притискає її до сідла. Такі електромагнітні клапани більше підходять для робочих середовищ з сильним напрямом потоку та високим тиском. Вони нормально функціонують, коли різниця вхідного та вихідного тиску становить 0,1-0,9 бар, не більше і не менше.

Комбіновані

За своєю структурою ці моделі схожі на клапани непрямої дії. Але у такій арматурі запірний механізм діє на мембрану, а не тільки на затвор каналу. Комбіновані моделі стабільно працюють навіть там, де тиск на виході та вході значно відрізняється.

Котушка електроклапану функціонує від постійного чи змінного струму. У першому випадку показник напруги становить 5–36 В, у другому – 220 В. Прилад з низькими показниками напруги розрахований на трубопроводи невеликого діаметра зі слабким тиском рідини. Такі моделі відмінно працюють разом з мікроконтролерами та низьковольтними напівпровідниковими пристроями. Вони більше підходять для побутових мереж (наприклад, для опалення та водопостачання).

Сфера застосування

Електромагнітні клапани є універсальними. Вони можуть використовуватись у різних сферах діяльності. Потрібні як у побуті, так і у промисловості. Їх встановлюють на автомобілях, спецтехніці. Такі пристрої обов'язково є у системах водопостачання, опалення, автополиву.

Електромагнітний клапан дозволяє організувати просте та швидке дистанційне керування потоками різних робочих середовищ – субстрату, повітря, води, газу. Конструкція пристрою розроблена так, щоб за його допомогою керувати рідиною, газом, парою чи водою однаково ефективно.

Така автоматизована система може використовуватись:

  • на газових, нафтопереробних підприємствах;
  • у системах вентиляції та кондиціювання;
  • у стерилізаторах;
  • у зрошувальних системах.

Конструкція кожного типу розрахована на певну галузь експлуатації. Є моделі, які підходять для агресивних рідин, розчинників, кислот, лугів. На нафтопереробних підприємствах встановлюють клапани зі спеціальним захистом від вибухів.

Якщо під’єднати електроклапан до програматора чи контролера, він спрацьовуватиме лише у певні моменти, щоб дистанційно та у певному дозуванні подавати рідину, пар, газ, інше робоче середовище. За такою схемою облаштовують зрошувальні, поливні системи, контури опалення у котельнях.

Які є різновиди за початковим положенням затвора

Залежно від цього показника соленоїдні клапани поділяються на дві великі групи.

Нормально закриті

Це пристрої у вигляді соленоїда чи електромагнітної нерухомої котушки з плунжером. Останній втягується у котушку, коли на неї впливає електрика. Таким чином відкривається отвір, куди проходить робоче середовище. У деяких моделях його розмір змінюється залежно від струму. Це дозволяє регулювати кількість речовини, що витрачається. Деякі запірні елементи керуються вручну.

Мембрана й додатковий проточний отвір вирівнюють напрямок потоку та забезпечують оптимальну герметизацію.

Нормально відкриті

Працюють за протилежним принципом. Коли електрики немає, пристрій відкрито, а при подачі струму прохідний отвір перекривається сердечником. У деяких моделях ці положення можна змінювати за допомогою імпульсу, що управляється. Перед тим як купити та встановити електромагнітний клапан, потрібно врахувати напрямок, яким рухається робоче середовище. Більшість пристроїв передбачає сувору орієнтацію за цим показником без зворотного струму.

Якщо клапан неправильно встановити, він не буде ефективним, його герметичність значно знизиться.

Матеріали корпусу

Від них залежать призначення електромагнітного клапана та його сумісність з різними типами робочих середовищ. Для виробництва корпусу використовують такі матеріали:

  • латунь. Ці вироби підходять для трубопроводів, якими проходять пара, вода, газ, інертні рідини. Призначені для побутових систем захисту від протікання. Застосовуються й у промисловості;
  • нержавіюча сталь. Витримує вплив агресивних речовин, тому підходить для хімічних і харчових підприємств, фармацевтики;
  • алюміній. Такі моделі виготовляються з анодованим покриттям. Це вузькоспеціалізовані вироби, призначені для медичної галузі, лабораторій. Мають невеликий робочий температурний діапазон та мале значення тиску;
  • стійкий до полімерів пластик. Цей матеріал добре впорається з високими температурами (понад 260 градусів), чудово витримує удари, дію хімікатів.

Як ущільнювач в клапанах використовують різні види гуми. Для нейтральної та слабоагресивної рідини підходить термостійка, для нафтопродуктів – маслобензостійка. Застосовуються також тефлон, поліуретан, фтореластомер.

Соленоїдні клапани дозволяють точно та швидко керувати потоками рідини або іншого середовища у трубах на відстані. Це універсальні, надійні пристрої, які підходять для побуту та різних галузей промисловості. Вони компактні, мають невелику вагу, розраховані на тривалу експлуатацію.

В інтернет-магазині Armatura представлений широкий асортимент клапанів за доступними цінами для різних завдань. Замовити їх можна з доставкою по Києву та Україні.

Часто задавані питання

🔵 Навіщо потрібні електромагнітні клапани?

Це сучасна запірна арматура, яка дозволяє керувати магістралями та трубопроводами в автоматичному режимі. Перекривати або відкривати їх можна через диспетчерську, а не вручну, що заощаджує багато часу і дозволяє контролювати роботу інженерних мереж. Встановлювати електромагнітні клапани можна як у гідротехнічні, так і пневматичні лінії.

🟡 Які основні характеристики електромагнітних клапанів?

Корпус цих виробів виготовляється з нержавіючої сталі або латуні, за рахунок чого вони є універсальними. З'єднання у клапанів здебільшого муфтове. Номінальний діаметр варіюється від 3,3 до 45 DN. Клапани можуть працювати у температурному режимі від -20 до +170 градусів. Устаткування підключається до мережі 5-36 або 220 Вольт.

🟢 Де можна використовувати електромагнітні клапани?

Подібні пристрої застосовуються як у побуті, так і в промисловості чи виробництві. Їх використовують у системах вентиляції та кондиціонування, на зрошувальних системах, нафтопереробних заводах, у стерилізаторах та ін. Це досить універсальні вироби, які можна застосовувати практично повсюдно.

🔴 Чи можна зробити замовлення в іншому місті?

Так, ми працюємо з поштовими та транспортними компаніями. Ваш товар буде доставлений до будь-якого населеного пункту України максимально швидко та без затримок. Зазначимо, що відправлення здійснюється лише за 100% передоплати. Послуга доставки оплачується окремо. Ціна залежить від маси вантажу та його обсягів.

Вгору