Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 08:30–17:00

Сб,Нд: Вихідні

0
Мій кошик

Зворотні клапани

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

 

Зворотні клапани широко застосовують у різних технологічних системах. Це трубопроводи, ємності, що з’єднуються, насоси тощо.

Призначення пристроїв полягає в тому, щоб запобігти змінам напрямку потоку. Завдяки цій особливості вони мають альтернативну назву – безповоротні клапани. Пропускають потік води або інших рідин, а також газоподібних та в'язких субстратів, але виключно в одному напрямку.

На безповоротні вентилі вартість не дуже велика (у порівнянні з іншими елементами системи трубопроводу). Водночас вони відіграють значну роль у роботі обладнання. Наприклад, захищають труби від руйнування внаслідок впливу надлишкового тиску, сприяють зменшенню течі з пошкодженої ділянки трубопроводу. З огляду на ці можливості купити зворотні клапани вкрай важливо, оскільки вони збільшують термін служби систем.

Технологічні особливості

У виготовленні зворотних клапанів використовують широкий спектр матеріалів, у тому числі чавун GGG40 чи GG25, різні сорти латуні, бронзу тощо. Основні частини конструкції типового зворотного клапана:

  • корпус;
  • запірний елемент (диск або кулька);
  • пружина.

Запірно-регулювальний елемент під час руху рідини або іншого середовища відходить від сідла. Це дозволяє мінімізувати втрати від потоку. У разі намагання здійснити зворотний рух відбувається автоматичне перекриття. Вода або інша речовина притискає запірно-регулювальний елемент до сідла, внаслідок чого він повертається в становище спокою. У результаті потік зупиняється. Під час посадки затвора в сідло формується сила тертя, подолати яку допомагає пружина.

Купити зворотний вентиль можна окремо, але він буває також вбудованим у придбаний агрегат. Часто використовується в таких системах:

  1. Гідроприводи, що складаються з насосів. Функція зворотних клапанів у них спрямована на те, щоб унеможливлювати взаємний вплив між помпами в той момент, коли вони будуть працювати одночасно. 
  2. Гідроприводи з замкнутою системою. У них виріб працює як підживлювальний клапан.
  3. Фільтраційні комплекси, що обслуговують реверсивні гідролінії. Для них потрібно купити зворотний клапан, щоб забезпечити односпрямований рух потоку через фільтри.

Виріб широко використовується у водопровідних конструкціях, системах вентиляції, пожежогасіння та опалення тощо.

Крім безпосередньо зворотного клапана, існує його різновид – зворотний затвор. Особливість першого полягає в тому, що в ньому функцію затворного елемента виконує золотник. Більшість моделей зворотних клапанів використовують виключно на горизонтальних частинах трубопроводу. Елементом зворотного затвора є захлопка. Її ставлять як на горизонтальні, так і вертикальні ділянки. Існує ще одна особливість: можна купити зворотні клапани не тільки кутові (з поворотом на 90°), але й прохідні (прямі). Що стосується затворів, то вони призначені лише для прямого потоку.

Інженерні нюанси

За відсутності потоку затворні елементи (золотник або захлопка) розташовуються в сідлі. Коли виникає рух, продукується енергія. Вона стимулює проходження потоку через сідло. Зворотний рух неможливий, і ось чому. Потік не здатний різко змінювати напрямок на протилежний, тому що для цього знадобиться його повна зупинка.

Коли рух припиняється, затвор закривається, причому зворотний тиск не дає йому відкритися знову. Це унеможливлює зміну потоку.

Про конструктивні різновиди

Особливість зворотних клапанів полягає в тому, що вони мають просту конструкцію. Це підвищує їхню ефективність у забезпеченні герметичності системи. Додатковою перевагою є те, що ціна на зворотні клапани відносно невелика. Водночас для них притаманний незначний недолік — висока чутливість до забруднень середовища. Активна дія призводить до заїдання. Встановлюється вентиль таким чином, щоб вісь, яка підіймає золотник, була перпендикулярною напрямку трубопроводу.

У стандартних конструкціях зворотних клапанів посадці золотника в сідло сприяє його вага. У результаті такої особливості вони встановлюються лише на горизонтальні ділянки труб. Нині можна купити зворотні клапани, що виготовлені для вертикального розташування. Вони бувають кульові та приймальні.

Перші відрізняються тим, що затворний елемент зроблений у вигляді кулі, а притискну функцію виконує пружина. Вони знайшли широке застосування на невеликих за масштабом трубопроводах. Приймальні зворотні клапани встановлюються на насосних системах. Їхній монтаж здійснюється на кінці вертикального всмоктувального трубопроводу. У їхній конструкції є сітка зі сталі, яка забезпечує захист насоса від попадання з субстратів великих забруднень. Що стосується зворотних затворів, то вісь їхнього сідла має відповідати напрямку переміщення потоку.

Якщо запірний вентиль перебуває в стані спокою, його сідло є перекритим захлопкою, що кріпиться вище прохідної осі. Коли починається рух, виконується невеликий поворот захлопки під кутом. Отже, відкривається простір, завдяки чому безперешкодно здійснюється потік середовища. Коли рух зупиняється, захлопка падає в сідло під силою ваги.

Особливості затворів

Зворотні затворні клапани поділяються на прості та безударні. Діаметр перших не перевищує 400 мм. На таких моделях удар, з яким захлопка падає в сідло, не завдає відчутної шкоди пристрою. Діаметр безударних зворотних клапанів — понад 400 мм. На них додатково використовуються гідравлічні демпфери та різні вантажі. Їхнє призначення – пом'якшити удар під час падіння захлопки в сідло. Це збільшує термін служби обладнання. Водночас у безударних затворів є також свій мінус: через особливості конструкції їх встановлюють лише на горизонтальних відрізках трубопроводу.

Перевага зворотних затворів перед клапанами полягає в тому, що їхній монтаж можна здійснювати на труби з великим діаметром. Крім того, таке обладнання меншою мірою чутливе до забруднення. Це розширює можливості використання.

Технічні удосконалення

Сучасні технології потребують раціонального підходу. Для того щоб можна було знизити габарити конструкцій, скоротити час монтажу та витрати на нього, впроваджують нові рішення. Наприклад, використовують міжфланцеві зворотні клапани. Вони бувають пружинні дискові та двостулкові. На таких моделях відсутні фланці, які зазвичай є з'єднувачами між трубами. Результатом їхнього використання стає зниження ваги трубопровідних систем (у порівнянні з тими, на які монтуються звичайні затвори).

Міжфланцеві безповоротні клапани встановлюються за допомогою прокладок у простори трубопроводу, не зайняті фланцями. Розглянемо принцип дії, відштовхуючись від класифікації. Міжфланцеві зворотні клапани (пружинні дискові) працюють аналогічно шаровим. Але між ними є й деякі відмінності.

Наприклад, замість кулі на міжфланцевих зворотних вентилях функцію елемента виконує диск (пластина). Вони призначені для встановлення як у горизонтальному, так і вертикальному положеннях. На масштабних системах для запобігання гідравлічним ударам використовуються демпфери. Зовсім не зайвим буде додаткова футеровка для захисту від корозії. Причому для питного водопостачання вона виготовляється з пластику, а для систем, де перекачуються токсичні або забруднені субстрати, — з гуми.

На це варто звернути увагу споживачам

Якщо потрібно купити неповоротні клапани, наш інтернет-магазин Armatura.net готовий надати найширший асортимент. Вже сама назва компанії говорить про те, що арматура та інші вироби, з яких формуються системи трубопроводів, – наша основна спеціалізація. Ви можете замовити зворотний клапан, перебуваючи як у Києві, так і в будь-якому іншому місті. Ми подбаємо про те, щоб доставка по Україні була виконана максимально швидко. Представлені в нашому каталозі зворотні клапани витримують різний тиск та температуру. Відрізняються вони технічними характеристиками. Серед них:

  • тип кріплення (воно буває не тільки фланцеве та міжфланцеве, але й муфтове);
  • матеріал виготовлення;
  • діаметр;
  • конфігурація виробу та інше.

Від технічних показників залежить ціна зворотного клапана, вони ж впливають і на призначення. Який би ви не зробили вибір, ми гарантуємо високу якість виробів. Якщо виникли питання щодо каталогу, вам допоможуть менеджери. Вони проінформують про всі артикули, які вас зацікавили. З нашою допомогою зможете купити зворотний клапан, який відповідає необхідним технічним характеристикам системи.

Часто задавані питання

🔵 Що таке зворотний клапан і для чого він потрібний?

Дане обладнання вбудовується в трубопроводи та дозволяє захистити їх від надлишкового тиску або течі внаслідок пошкодження лінії. Воно пропускає рідину або газ лише в один бік, перешкоджаючи зворотному руху потоку. Зворотні клапани часто називають неповоротними, що повністю розкриває їхню суть.

🟡 З чого роблять зворотні клапани?

Корпус та робочий елемент у даному устаткуванні виконуються з чавуну, латуні, хромованої латуні та нержавіючої сталі. Підбір матеріалу здійснюється на основі характеристик трубопроводу та робочого середовища, з яким клапану доведеться функціонувати. Дане обладнання підходить не тільки для води або газу, але і для пари, нафтопродуктів, агресивних рідин та ін.

🟢 Який робочий діаметр у зворотних клапанів?

У нашому каталозі можна придбати моделі діаметром від ¼ до 4 дюймів. Монтажна довжина виробів варіюється від 44 до 230 мм. Температурний режим експлуатації варіюється від -25 до +240 градусів. Це дозволяє встановлювати зворотні клапани практично в будь-які трубопроводи.

🔴 Чи можна оформити замовлення через сайт?

Якщо ви знаєте параметри клапанів або іншої арматури, яка вам потрібна, то ви можете оформити замовлення прямо через сайт. Якщо виникли питання або ви хочете уточнити наявність, просто зателефонуйте нашому менеджеру. Він детально проконсультує вас та допоможе прийняти правильне рішення.

Вгору