Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 08:30–17:00

Сб,Нд: Вихідні

0
Мій кошик

Зворотні клапани з нержавіючої сталі

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Зворотний клапан із нержавіючої сталі для захисту побутових та промислових трубопроводів

Зворотний клапан з нержавійки — основний елемент захисту трубопроводу від гідроудару та реверсного потоку робочого середовища. Запобіжною арматурою обладнують системи стисненого повітря, опалення, водопостачання і каналізації, а також технічні гілки на виробництві. Встановлюють обладнання після електричних та газових котлів, помпових станцій, на вузлах обліку та підключення свердловин. Асортимент захисних пристроїв в інтернет-магазині Armatura.net.ua формується з урахуванням типорозмірів та технічних характеристик побутових та промислових трубопровідних мереж.

Принцип дії захисної арматури

Зворотний клапан з нержавіючої сталі, незалежно від габаритів, складається з корпусу, запірного елемента (диска, кулі), ущільнювача та пружини. У відкритому положенні виконавчий механізм не перекриває прохідний переріз і вільно пропускає середовище, що транспортується, в заданому напрямку.

При виникненні протитечії пружина притискає запірний елемент та ущільнювальну прокладку до сідла арматури, перекриваючи робочий отвір. Зворотні клапани підіймального типу діють за тим же принципом, тільки на золотник, що відсікає воду, впливає не пружина, а його власна маса.

Різновиди запобіжних клапанів

Від внутрішньої конструкції та типу запірного механізму залежить монтажна довжина запобіжної арматури, її призначення та сфера використання. Для комунальних трубопроводів та виробничих мереж в інтернет-магазині Armatura.net.ua можна купити нержавіючі зворотні клапани кількох видів:

 1. Дискові. При зниженні тиску в системі напір відсікається диском з притискною пружиною. Клапани з затвором у формі пластини ефективні для трубопроводів діаметром від 15 до 200 мм.

 2. Міжфланцеві. Запірний диск під тиском рідини складається навпіл, а зворотний потік повертає його у вихідне положення, закриваючи трубу. Пристрої з двостулковою конструкцією запобігають гідроудару у складних системах з великим перерізом.

 3. Кульові. Для перекриття потоку використовується куля, яка притискається до прохідного отвору поворотною пружиною. Такі пристрої актуальні для побутових сантехнічних мереж з малим діаметром.

 4. Поворотні. Запірними елементами служать золотники, що різко зачиняють прохід у трубах з перерізом до 400 мм та м'яко опускають затвор у великих трубопроводах. Особливість поворотних клапанів — низька чутливість до забруднення робочого середовища.

 5. Підіймальні. Пристрої, в яких затвор рухається вгору і донизу, монтуються лише на горизонтальних ділянках магістралей. Перевагою підіймального механізму є можливість його ремонту без демонтажу системи.

Armatura.net.ua завдяки прямій співпраці з виробниками якісної трубопровідної арматури встановлює максимально низькі ціни на всі типи зворотних клапанів із нержавійки.

Переваги арматури з нержавіючої сталі

Багатозадачність та тривалу службу зворотних клапанів з нержавіючої сталі визначають експлуатаційні властивості зносостійкого сплаву:

 • антикорозійні якості;
 • нейтральність до агресивних хімічних сполук;
 • висока міцність;
 • стійкість до критичної температури транспортованої рідини (більше 200 градусів).

Арматура з нержавійки здатна витримувати критичний тиск та не вступає у взаємодію з робочим середовищем, тому механізми можуть використовуватися не тільки на гілках водопостачання, але й на медичному та харчовому виробництві.

Використання захисних механізмів у побуті

Нержавіючий зворотний клапан в Києві та комунальному господарстві інших міст України найчастіше використовується для оснащення побутових трубопровідних мереж:

 • на введенні в квартиру ліній холодного та гарячого водопостачання;
 • після лічильника для захисту його від гідроудару;
 • перед опалювальним котлом, для запобігання потраплянню гарячої води в загальну гілку;
 • у вузлах під’єднання пральних та посудомийних машин для їх захисту від протікання.

Купити клапани з нержавіючої сталі можна також для облаштування індивідуальних систем опалення в приватних будинках.

Спосіб з'єднання з трубопроводом

Щоб вибрати в онлайн-каталозі Armatura.net.ua зворотний клапан для трубопровідної мережі відповідного типу, потрібно звернути увагу не тільки на призначення системи, властивості транспортованого середовища і відповідність діаметра пристрою перерізу труби, але й на спосіб монтажу арматури:

 • муфтовий — клапан включається в трубопровід за допомогою двох різьбових муфт. Таке з'єднання оптимальне для побутових мереж;
 • фланцевий — пристрій монтують завдяки фланцям, що оснащені ущільнювачем. Найчастіше кріплення такого типу ефективне для труб великого діаметра.

Для транспортування агресивного середовища використовують приварне з'єднання, а на габаритні магістральні гілки арматуру встановлюють міжфланцевим методом.

Асортимент інтернет-магазину Armatura.net.ua постійно поповнюється новими розробками зворотних клапанів із нержавіючої сталі від провідних світових брендів. Наша компанія забезпечує оперативне доставлення трубопровідних виробів власним транспортом або за допомогою логістичних служб.

Вгору