Кількість
|
Вартість
|
||
|
Засувка потрібна, щоб перекривати потоки води або іншої рідини у трубопроводі при його поломці, ремонті, заміні та в деяких інших ситуаціях. Ця запірна арматура потрібна для інженерних і промислових систем. Випускається кілька типів таких пристроїв, які підходять для середовищ, що транспортуються, з різними робочими температурами й показниками тиску.
Засувки для труб відрізняються за технічними характеристиками та призначенням. Різноманітність асортименту передбачено спеціально, щоб задовольнити усі потреби трубопровідної галузі. Вироби розрізняються за конструкціями, типами приводів, розмірами, матеріалами виготовлення, робочими параметрами. Щоб знати, яка модель підійде, потрібно дивитися маркування.
У яких сферах застосовуються
Засувки для труб використовуються як запірна та регулююча арматура для керування середовищем у магістралях. Вони також дозволяють змінювати об'єм подачі шляхом зменшення умовного прохідного діаметра. З побутовою метою рідко потрібно купити такі пристрої. Вони потрібні на підприємствах. Управління багатьма виробничими процесами неможливе без засувок.
Вироби застосовуються для:
- регулювання водопостачання, газопостачання у житлово-комунальному господарстві;
- облаштування магістралей для транспортування газу, нафти;
- обслуговування трубопроводів з водою та іншими робочими рідинами у таких напрямках промисловості, як харчова, хімічна, будівельна.
Запірна арматура використовується скрізь, де є мала трубопровідна мережа. Засувки призначені для труб із великим умовним діаметром проходу.
Особливості конструкції
Пристрої сумісні з середовищами, якими проходять рідини, гази, сипучі речовини, що відрізняються за в'язкістю, хімічним складом. Конструкція включає корпус, запор та привід. Деталі корпусу – це кришка для керування замикаючим елементом та головна частина, розміщена у магістралі. Його роблять із різних матеріалів (латунь, чавун, нержавіюча, вуглецева, легована сталь).
Запор або заслінка має вигляд еластичного металевого клину або шибера. Для більшої герметичності іноді покривається гумою. Коли вузол переміщається, він щільно заходить у профільне крісло в корпусі та закриває канал так, що немає навіть дрібних отворів.
Переміщенням заслінки керує приводна система. Це механічна конструкція, що має вигляд маховика, що рухається на штоку. Можливе також застосування пневматичного чи електричного приводу.
Види затворних механізмів
Виділяють клинові та паралельні (шиберні) засувки. У першому випадку це заслінка з поверхнями, розташованими під кутом. Якщо її відпустити, вона міститься в сідельному клиноподібному гнізді. Сам клин буває:
- жорсткий. Такі моделі продаються за доступними цінами. Вони відрізняються надійністю та високою герметичністю, але потребують точного обладнання. Чи можуть заклинювати при контакті з високими температурами;
- дводисковий. Це конструктивно складні, дорожчі за вартістю засувки. Випускаються тільки зі штоком, що висувається для максимальної герметичності;
- пружний. Тут привод розділений на дві частини, між ними знаходиться пружина. Механізму не потрібне точне припасування, він не заклинює при дії високих температур.У шиберних засувках для перекривання потоку диск затвора і сідла розташовані паралельно. Шляхом тиску середовища прохід такі вироби забезпечують максимальну герметичність. Через сильне стирання поверхонь використовуються там, де немає високих вимог до цього показника.
Засувки для водопроводу чи трубопроводу також поділяються на види залежно від типу приводу. У каталозі компанії Armatura представлені моделі з електричними та пневматичними варіантами. У першому випадку засувкою управляє шпиндель під час свого руху. Він виконує функції якоря електрокотушки. У пневматичного приводу шпиндель переміщується внаслідок стисненого повітря, яке надавлює на поверхню.
Матеріали корпусу
Засувки для труб роблять із латуні, чавуну, нержавіючої або вуглецевої сталі. Найпоширеніші варіанти – чавунні та сталеві моделі. Перші призначені для арматури, що використовується у комунальному господарстві (для водопостачання, опалення, зокрема для пари та води). Корпусні елементи обробляють порошково-епоксидним складом.
Функції ущільнювача клина або затвора в засувках із чавуну виконує етилен-пропіленовий каучук. Вироби відливають із чавуну та додатково обробляють нікелем для захисту від корозії.
Сталеві корпуси більш універсальні у використанні. Вони підходять для газу, води, для паро- та нафтопроводів. Потрібні в атомній енергетиці. Окремі сплави застосовуються у машинобудуванні для виготовлення поршнів, циліндрів, підшипників. У деяких випадках сталеві засувки використовуються на підприємствах, де при переробленні задіють морську воду та іншу сировину.
Головні переваги
Виробники засувок керуються вимогами ДСТУ 9698-86. Вироби відрізняються такими перевагами:
- проста конструкція. Встановлення та подальший демонтаж пристрою у разі потреби не триватимуть багато часу. Особливих навичок не потрібно;
- універсальність. Трубні засувки підходять для будь-яких промислових та комунальних магістралей. Їх можна встановлювати у системах із високою хімічною активністю. Вони сумісні з усіма трубопроводами з діаметрами від 15 до 2000 мм;
- можливість ремонту. Його легко виконати без оплати послуг майстра. Достатньо кількох сантехнічних ключів, прокладок та звичайного набору інструментів. Якщо зносилися заслінки, потрібно просто замінити їх;
- довговічність. Всі деталі розраховані на тривалу експлуатацію, оскільки стійкі до корозії та агресивних середовищ.
Інтернет-магазин Armatura пропонує купити засувки за доступними цінами з доставкою по Києву та Україні.
Часто задавані питання
🔵 Для яких цілей використовуються засувки для труб?
Дане обладнання застосовується як у інженерних, так і у промислових системах. Воно дозволяє перекрити потік рідини або пари, щоб зробити ремонт лінії, підключення або обслуговування пристрою. Також можуть застосовуватись для управління середовищем у магістральних лініях.
🟡 Які типи засувок існують?
Засувки бувають шиберні та клинові. У перших сідла та диск затвору розташовані паралельно, завдяки чому забезпечується високий рівень герметичності. По-друге заслінка опускається в клиноподібне гніздо. Вона буває жорсткою, пружною та дводисковою. Корпус зазвичай роблять із сталі, чавуну чи латуні.
🟢 У чому переваги засувок перед кранами?
До основних переваг належить універсальність. Дані вироби можна встановлювати практично в будь-які магістралі та трубопроводи, у тому числі й ті, якими проходять агресивні рідини або гази. Також до плюсів відносяться:
- Доступна вартість виробів. Коштують вони відносно недорого.
- Простота монтажу. Встановити їх можна за кілька хвилин.
- Довгий термін служби. Вони зберігають свої властивості десятиліттями.
До переваг відносять і те, що засувки можна легко відремонтувати за необхідності.
🔴 Як вибрати та замовити засувки?
Для цього можна вивчити наш каталог засувок на труби чи звернутися до менеджерів. Вони дадуть відповідь на всі питання і допоможуть підібрати відповідну модель. При виборі слід враховувати діаметр трубопроводу, температуру робочого середовища, монтажну довжину та інші параметри.