Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 08:30–17:00

Сб,Нд: Вихідні

0
Мій кошик

Оглядові вікна

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Оглядове скло: особливості, види

Щоб візуально контролювати стан потоку робочого середовища, вчасно відстежувати його відсутність чи наявність, необхідне оглядове вікно для трубопроводу. Це частина магістралі з різьбовим або фланцевим з'єднанням. Такі вироби називають ще діоптрами. Вони є аналогами датчиків рівня зі встановленим одним оглядовим склом або двома.

Пристрій являє собою прозорі трубки циліндричної форми. Через них оператор спостерігає за показниками рівня води або іншої робочої рідини, що протікає трубопроводом. Арматура також необхідна для контролю конденсатовідвідника та своєчасного виявлення його несправностей.

Особливості конструкції

Трубки класичного оглядового вікна виготовляються зі скла або пластику. В конструкції є нержавіючий каркас. Всі елементи з'єднуються шляхом кріплення до дна ємності та з'єднанням другої половини з верхньою частиною. Переріз виробу аналогічний до цього ж показника у труби. Рівень рідини у склі точно відповідає тому, що є в резервуарі.

Виріб є частиною контуру на рідинному трубопроводі. Його монтують як оглядове вікно чи технологічний ліхтар. Моделі для конденсатовідвідників встановлюють відразу за ними в конденсатній лінії. Так простіше відстежувати скупчення рідини. Пристрої для трубопроводу ставлять у тих місцях, де необхідний контроль.

Для чого потрібно

Якщо вирішується купити оглядове скло, також потрібно правильно його встановити. Воно монтується, як правило, відразу після осушувальних фільтрів і перед конструкцією регулятора. Завдяки цьому легко відстежувати, чи є у рідких холодоагентах пара. Поява бульбашок говорить про те, що:

  • у системі мало холодоагенту;

  • втрачається занадто багато тиску;

  • високі відмінності рівня для конденсаторів та регуляторів;

  • трубопровід отримує дуже багато тепла.

Усі ці ситуації повідомляють про необхідність термінового ремонту. Діоптр дозволить вчасно діагностувати такі стани. З його допомогою легко контролювати, як рухається конденсат, бачити заблоковані ділянки магістралі. Оглядове скло необхідно також для відстеження працездатності конденсатовідвідника і бачення кольору виробленого продукту.

Деякі моделі ще функціональніші. Наприклад, є такі, що показують рівень вологості холодоагенту.

Які є різновиди

Оглядове скло відрізняється за формою, розміром, типом. Вони випускаються з різними радіусом та товщиною. Усі параметри слід враховувати при покупці. Необхідно брати до уваги призначення трубопроводу, де встановлюватиметься елемент. Оглядові вікна виготовляються з кварцового скла високої міцності. Основний матеріал знаходиться у корпусі, зазвичай з нержавіючої сталі. Він довговічний, надійний, стійкий до корозії.

Залежно від способу кріплення оглядове скло ділиться на два типи — фланцеве та муфтове, або різьбове. Перші призначені для контролю конденсатовідвідника. Випускається з різними показниками номінального тиску — зазвичай він становить 16 бар.

Муфтове скло також дозволить візуально відстежувати стан відводника конденсату. Максимально допустима робоча температура такого пристрою становить 150 градусів. Його монтують у горизонтальне положення, при цьому дивляться на стрілочку, що показує напрямок потоку. Корпус виготовляється з нержавіючої сталі або чавуну. Діаметр — 15, 20, 40, 50 мм.

Купити якісне оглядове вікно в Києві з доставкою по Україні пропонує інтернет-магазин Armatura.net.ua. Тут усі вироби продаються за доступною ціною.

Вгору