Кількість
|
Вартість
|
||
|
Шиберні ножові засувки
Засувки шиберні – вид запірної арматури для трубопроводів. Використовуються у системах, де перекачуються рідини з підвищеним вмістом завислих частинок. Стійкі до корозії, дії шламів. Підходять для робочих середовищ з будь-якою агресивністю та в'язкістю. Важливою відмінністю є малий опір при крайньому верхньому положенні. Всі пристрої прості в управлінні, мають невелику вагу.
Ножові шиберні засувки можна використовувати у суворих умовах. Вони блокують потік дуже в'язких речовин за допомогою гострого леза. Внаслідок стійкості до корозії цей запірний елемент потрібний для трубопроводів, що застосовуються при перекачуванні стічних вод. У більшості конструкцій встановлений ніж з нержавіючої сталі.
Особливості застосування
Шиберний запірний механізм має затвор, виконаний у вигляді гострої плити чи ножа. У закритому положенні він блокує робоче середовище. Така конструкція робить пристрій придатним для сильно забруднених рідин з різними домішками. Ці моделі витримують будь-які показники тиску. Вони стійкі до зношування завдяки присутності на гострих наконечниках затвора спеціальних ущільнювачів.
Шиберні засувки розраховані для застосування у системах, котрим не потрібна висока непроникність. Опір руху потоку речовини виходить незначним.
Де використовуються
Механізми з шибером підходять для застосування у різних галузях промисловості:
- гірничодобувній;
- целюлозно-паперовій;
- харчовій;
- хімічній;
- енергетичній.
При виборі варто звертати увагу на максимальні показники температури, тиску. Загалом такі засувки універсальні. Без них не обходяться під час облаштування та обслуговування очисних систем.
Ножова шиберна засувка може застосовуватися тільки тоді, коли потрібне повністю відкрите чи закрите положення. Для керування витратою рідини та регулювання потоку їх не використовують (якщо вони не сконструйовані спеціально під такий вид).
Це пояснюється наступним нюансом: якщо затвор при контакті з рідиною повністю не закритий, то виникає вібрація. Вона негативно впливає на сідло та диск. Щоб запобігти гідравлічним ударам, засувки потрібно відкривати й закривати дуже повільно.
Особливості конструкції
Шиберні ножові засувки не варто плутати з клиновими. В'язкі рідини та шлам у них прорізуються за допомогою загостреного диска чи ножового механізму. У порівнянні з клиновою, будівельна довжина шиберного елемента менша. Вага у неї теж невелика, тому вона простіша та зручніша в управлінні. Таку арматуру нерідко називають паралельною через особливе розташування ущільнень.
В інтернет-магазині Armatura представлено широкий асортимент запірних пристроїв. У каталозі легко підібрати шиберні засувки з ножовим механізмом з оптимальними для тих чи інших завдань характеристиками. Матеріали наших моделей – чавун і нержавіюча сталь.
Які є різновиди
Щоб перекривати у трубі потоки проблемних речовин (від нафтопродуктів і води до сипучих матеріалів), встановлюють ножові засувки міжфланцеві з висувними шпинделями. Існують моделі зі штоком, що висувається. При їх монтажі важливою є повна висота пристрою, якою вона є у відкритій позиції.
За способом приведення заслінки в рух розрізняють три види засувок:
- з електричним приводом. Вони більше підходять для великих трубопроводів і магістралей, прокладених на кілька сотень кілометрів;
- з ручним приводом у вигляді редуктора чи маховика. Рухаються повільно, проте дуже прості у використанні. Застосовуються тільки для субстратів, що відрізняються невеликою густиною;
- з пневматичним приводом. Це універсальні пристрої, які підходять для будь-якого типу робочого середовища.
Щоб уникнути корозії, диск засувки виготовляється з нержавіючої сталі. Для ущільнення використовують м'які матеріали з високими показниками герметичності. Це, наприклад, нітрилова гума, каучук, силікон.
При встановленні варто враховувати, що шиберна засувка є односпрямованою арматурою. Напрямок потоку вказано на корпусі стрілкою. Має значення відстань між фланцями.
У нас можна купити або придбати на замовлення універсальні моделі за доступними цінами з доставкою по Києву та Україні.