Кількість
|
Вартість
|
||
|
Кульові крани муфтові ДУ 50 – незамінні пристрої у різних галузях. У промисловості вони забезпечують безпечне транспортування палива, хімічних речовин та рідин трубопроводами, а також регулюють гідравлічні та пневматичні приводи. Житлові комунікації теж не обходяться без них, адже вони активно використовуються в централізованих системах газопостачання, водопостачання та опалення. А в побутових умовах пристрої відіграють важливу роль, забезпечуючи зручне відкриття та закриття подачі води, газу та опалення у квартирах та будинках.
Конструкція виробу
Кульовий кран складається з:
- корпусу;
- кулястої запірної частини (плунжера), встановленої на валу перпендикулярно до осі потоку рідини.
Куля має круглий отвір, через який проходить рідина. Сідло та запірний клапан ущільнені синтетичною гумою або фторопластом. Для повороту валу у потрібному напрямку є важіль. Повернувши ручку на 90°, можна повністю перекрити трубопровід. Одночасно також повертається кульовий кран, щоб повністю перекрити потік води та інших рідин. Коли ручка знаходиться в положенні «відкрито», пристрій повертається таким чином, що осьовий напрямок трубопроводу та отвори в запірному елементі збігаються, в результаті вода проходить через кран без засмічення.
Кран кульовий муфтовий ДУ 50 оснащений внутрішнім різьбовим з'єднанням, завдяки якому він має меншу будівельну довжину та вагу. Перевага моделі полягає в тому, що для надійного з'єднання не потрібні додаткові елементи кріплення. Також кран необхідний на ділянках трубопроводу, де недостатньо місця для роботи гайковим ключем.
Матеріали кульових кранів ду 50
Якщо ви вирішили обрати такий виріб, то основна характеристика, на яку варто звернути увагу, – діаметр.
Також потрібно правильно вибрати матеріал.
Кульові запірні крани виготовляються з:
- нержавіючої сталі (зазвичай класу 12Х18Н10Т): використовуються в системах, що транспортують агресивні середовища за низьких температур. Вони характеризуються довговічністю та міцністю, але є дорогими;
- вуглецевої сталі: найбільш поширені крани марки 09Г2С та 20 (витримують до -60 °C). Вони недорогі, але міцні та довговічні;
- латуні (сплав міді з цинком): зазвичай ці крани купуються для встановлення в корпус. Такі вироби пластичні, не піддаються корозії та служать довше, але втрачають міцність при температурі 200 °C;
- бронзових сплавів: за якістю близькі до латуні, але арматура з них дорожча;
- титану: моделі відрізняються міцністю та легкістю. Через високу вартість вони не використовуються у звичайних будинках.
Існують і чавунні варіанти, проте вони трапляються лише у старих системах на підприємствах, оскільки зняті з виробництва.
Ціна на кран кульовий муфтовий ДУ 50 зазвичай залежить саме від матеріалу, конструкції та основних характеристик, в цілому діапазон вартості варіюється від 1 до 5 тис. грн.