Кількість
|
Вартість
|
||
|
Повітровідвідники: основні особливості
З настанням холодів мешканці квартир та будинків замислюються про стабільну роботу та справність опалювальної системи. Для скидання повітря, що накопичилося в трубопроводах, необхідно купити відвідник повітря. Це допоміжне обладнання для всіх типів магістралей будь-якого призначення, включаючи закриті. Застосування цієї арматури пов'язане з постійною актуальністю проблеми повітряних заторів.
Повітря негативно позначається на процесі циркуляції повітря в системі. Це явище заважає теплоносію циркулювати, як завжди. В результаті накопичувана рідина сильніше нагрівається, стає важчою. Стінки трубопроводу витримують сильні навантаження, їхня тепловіддача знижується. Кисень, що є у повітрі, руйнує внутрішні стінки радіаторів, викликає ранню і швидку корозію.
Головні особливості
Пристрій складається з корпусу, виготовленого з латуні, з поплавково-клапанним механізмом усередині. Конструкція забезпечує надійність та стабільність роботи. Витік теплоносія запобігає спеціальному запірному ковпачку. Відвідник повітря високої якості працює нормально при температурі від -10 до +120°. Він сприяє постійному виведенню повітря з системи опалення.
Пробки в опалювальних радіаторах з'являються з різних причин. У централізованих магістралях це як злив води перед літнім сезоном, так і дрібні аварії. В автономній водяній системі, яка має бути постійно наповнена теплоносієм, повітря періодично потрапляє всередину. Навіть якщо його небагато, може утворитися корок.
Які є різновиди
Усі існуючі прилади поділяються на два типи — автоматичний та ручний. Перший спрацьовує самостійно, при перевищенні номінального тиску. Його потрібно встановлювати у тих частинах трубопроводу, де утворюється найбільше повітря, наприклад, вгорі.
Автоматичний радіаторний відвідник повітря випускається в трьох типах:
-
прямий. Монтується вертикально за допомогою спеціального куточка. Підходить для трубних систем опалення, для забезпечення безпечної роботи котлів. Його також часто купують для бойлерів непрямого нагріву;
-
кутовий. Такі моделі використовують там, де з якихось причин не можна встановити прямі. Вони встановлюються лише у вертикальне положення. Навіть мінімальний нахил не допускається;
-
радіаторний. Цей пристрій вважається більш естетичним різновидом кутового типу. На нових батареях підключається напряму, на старих — за допомогою перехідника у вигляді футорної гайки.
Ручний повітропровідник називають ще краном Маєвського.
Коли потрібно встановити
Розповітрювач системи опалення необхідно періодично змінювати. Якщо теплоносій низької якості, на голці клапана відкладаються солі. В результаті пристрій починає протікати. Голку іноді прочищають, це ненадовго подовжує термін служби повітровідвідника. Буває, що псується ущільнювач корпусу.
Придбати повітровідвідники можна в інтернет-магазині Armatura.net.ua за доступною ціною з доставкою по Києву та Україні.